Rubriky
Počítače

Co je třeba vzít v úvahu při nákupu použitého počítače?

Nákup použitých elektronických zařízení je často velmi výnosný. Najdete nabídky, které vám umožní koupit počítač s velmi vysokými parametry za nízkou cenu. Nákup použitého vybavení však vždy přináší rizika. Aby se to minimalizovalo, musí být počítač důkladně zkontrolován.

Minulost počítače

Před zakoupením použitého počítače stojí za to vědět předem jeho minulost. Cílem je zkontrolovat, zda byl použit například doma nebo ve společnosti. To nám může poskytnout informace o tom, jak moc byl počítač dříve provozován.

PC – technický stav zařízení

Poté zkontrolujte technický stav počítače. Věnujte pozornost tomu, zda nemá poškození, škrábance nebo oděrky. Ale to není vše. Také stojí za to nahlédnout dovnitř a zkontrolovat, zda má počítač všechny součásti popsané v prodejní nabídce. Je to například opravdu stejná základní deska nebo procesor, který nabízí prodejce?

Použitý počítač – operační systém

Používané počítače se nejčastěji prodávají s již nainstalovaným operačním systémem. Proto je nezbytné před zakoupením zkontrolovat, zda systém správně funguje. Je také nutné zkontrolovat, zda v počítači nejsou viry.

Repasované počítače si můžete zakoupit na Computer Outlet.